Svet.SlajderСветСвет.Портал

Раиси: Приоритет на Иран е подобрување на односите со соседите

Новоизбрниот претседател на Иран, Ибрахим Раиси денеска изјави дека приоритет на надворешната политика ќе биде подобрување на односите со соседите и ја повика Саудиска Арабија веднаш да престане да се меша во војната во Јемен

Back to top button
Close
Close