СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Раиси: Ќе работиме на укинување на санкциите и подобрување на животниот стандард

Новиот ирански претседател Ебрахим Раиси денеска порача дека Техеран ќе преземе чекори за укинување на санкциите воведени од САД и ќе работи на подобрување на условите за живот на своите жители.

Back to top button
Close
Close