Svet.SlajderБалканДописници Свет

Радев: Зголемениот бизнис интерес кон Иницијативата на трите мориња е доказ за потенцијалот на Балканот

Претседателот на Бугаријна, Румен Радев на меѓународната конференција, посветена на можностите за финансирање на Инвестицискиот фонд на Иницијативата на трите мориња, истакна Иницијативата создава можност за економска раст, поврзување на земјите, социјална и економска кохезија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close