БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Радев: Указ за привремена влада најрано во вторник

Бугарскиот претседател Румен Радев рече дека ќе стори се што е можно за да се назначи официјалната влада на земјата на најбрз начин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close