БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Радев, со Јотова како потпретседател, во трка за повторен мандат на чело на бугарската држава

Бугарскиот претседател Румен Радев изјави дека очекува да биде заедно на Илијана Јотова во претседателски/потпретседателски тандем за наредните претседателски избори, кои ќе се одржат во таа земја до крајот на годината, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close