БалканДописници Свет

Радев со надеж дека нема да има трети парламентарни избори во Бугарија

Претседателот на Бугарија Румен Радев во изјава за Бугарското национално радио нагласи дека не сака да мисли дека се можни трети парламентарни избори оваа година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close