БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Радев: Само дијалогот со Бугарија ќе го забрза патот на Скопје кон ЕУ

- Време е сите да разберат дека забрзувањето на европската перспектива за нашата најблиска држава зависи само од ангажманот и резултатите од дијалогот со Бугарија, изјави тој по пристигнувањето на дводневниот Европски совет во Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close