0_Web_Насловна-слајдерДописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Радев: Претседателските и предвремените парламентарни избори во Бугарија на 14 ноември

Претседателот на Бугарија Румен Радев најави дека ќе го распушти 46. Народно собрание што е можно поскоро во согласност со процедурата и Уставот.

Back to top button
Close
Close