BallkanBallkan.PortalSvet.Slajder

Radev me mbështetje për perspektivën evropiane të Maqedonisë së Veriut

Presidenti bullgar Rumen Radev sot në Sofje mbajti takim me ambasadorët në shtetet anëtare të BE-së, Zvicër dhe në SHBA, me ç'rast ka theksuar se shteti e mbështet perspektivën evropiane të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close