Дописници СветМакедонија.СлајдерПолитика

Радев иницира дискусија за односите меѓу Северна Македонија и Бугарија

По иницијатива на претседателот на Бугарија, Румен Радев в петок ќе се одржи експертска дискусија посветена на состојбата и перспективите за развој на односите меѓу  Северна Македонија и Бугарија.

Back to top button
Close
Close