0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderPolitikë

Radev: Bullgaria duhet të japë dritën jeshile për Maqedoninë e Veriut, pasi në mënyrë të pakthyeshme të çrrënjoset gjuha e urrejtjes

Bullgaria duhet të japë pëlqim për fillimin e negociatave me Republikën e Maqedonisë të Veriut, pasi të njihen faktet objektive historike dhe procesi i çrrënjosjes së gjuhës së urrejtjes të bëhet i qëndrueshëm dhe i pakthyeshëm, deklaroi sot presidenti bullgar, Rumen Radev, transmetoi BGNES.

Back to top button
Close
Close