БалканДописници Свет

Радев: Бугарските политички сили да најдат сили за формула за управување

Претседателството на Бугарија издаде писмен став во врска со прашањата поставени од локалните медиуми во врска со доделување мандат за формирање нова бугарска влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close