0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветМакедонија.СлајдерПолитика

Радев: Бугарија ќе донира големо количество вакцини за Северна Македонија

Бугарскиот претседател Румен Радев денеска во Рим најави дека Бугарија ќе и донира големо количество вакцини против коронавирусот на Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close