БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Радев ја повика новата ЦИК да започне со работа за парламентарните избори на 11 јули

Сите 15 кандидати за новиот состав на Централната изборна комисија ги исполнуваат законските услови, рече бугарскиот претседател Румен Радев по нивното јавно сослушување.

Back to top button
Close
Close