Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Работниците да се охрабрат и да ги пријават сите прекршувања од работен однос

Работниците треба да се охрабрат и да ги пријавуваат сите прекршувања од работен однос, заклучиле денеска на заедничка средба претставници од Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ), Државниот инспекторат за труд (ДИТ) и Меѓународната организација на трудот (МОТ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close