ЕвропаЕвропа.Портал

Работници во украинска нуклеарна централа „рудареле“ криптовалути

Украинската безбедносна служба го истражува безбедносниот инцидент кој се случил во една нуклеарна електрана во оваа земја.

Back to top button
Close
Close