0_Спорт.ПорталФудбал

Работнички продаде уште еден талентиран фудбалер, Лука Станковски од лето во Монца

Македонскиот младински фудбалски репрезентативец и член на прволигашот Работнички, Лука Станковски (18), од следната сезона ќе му се приклучи на италијанскиот клуб Монца, во сопственост на поранешниот сопственик на Милан и премиер на Италија, Силвио Берлускони.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close