0_Спорт.ПорталКошаркаРезултати

Работнички единствен со максимален ефект по првите три кола во македонскиот кошаркарски шампионат

Во македонската Прва лига за кошаркари вечерва се комплетира третото коло по кое само најтрофејниот клуб Работнички има максимален ефект. До третата победа тимот од „Градски парк“ додје во триумфот над Куманово во драматичен натпревар.

Back to top button
Close
Close