Дописници МКДОпштински вести

Работни тимови ќе ја бараат причината за заматената вода од струшкиот водовов

Работни тимови од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ од Струга и компанијата ЕДС на терен ќе ја бараат причината која предизвикува заматување на водата во струшкиот водовод по поголеми врнежи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close