Дописници МКДМКДОпштество

Работна средба на директорите на Институтите за стандардизација на С. Македонија и Србија

Делегација на Институтот за стандардизација на Република Северна Македонија предводена од директорот на Институтот, Џеват Кицара, оствари дводневна официјална работна посета на Институтот за стандардизација на соседна Република Србија, на покана на директорката на  Институтот, Татјана Бојаниќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close