ОпштествоОпштински вестиСкопје

Работилници за ученици од основни училишта „Преку драма до здрави животни навики“

Театарот „Боеми“ од Скопје во изминатите две недели го реализираше проектот „Преку драма до здрави животни навики“. Во рамките на овој проект беа реализирани работилници во основните училишта во Град Скопје, за ученици од трето одделение под раководство на д-р Нелко Нелковски, режисер и театролог. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close