Дописници МКДОпштински вести

Работилници за изработка на стратегија за ЛЕСС во Куманово

Членовите на Локалниот економско социјален совет (ЛЕСС) од Куманово почнаа со работилници за изработка на стратегијата за Локален економски социјален совет Куманово 2021-2025, информираа денеска надлежните. Стратегијата се изработува со поддршка на експертска јавност и треба да понуди соодветни решенија за економскиот развој на општината

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close