ЕвропаСвет.Слајдер

Раб: СБ на ОН да одговори на дестабилизирачките активности на Иран

Шефот на британската дипломатија Доминик Раб денеска изјави дека Советот за безбедност на Обединети нации мора да одговори по нападот врз танкерот за нафта, што се случи минатата недела во територијалните води на Оман

Back to top button
Close
Close