ЕвропаСвет.Слајдер

Раб: Лондон е загрижен поради ситуацијата на руско-украинската граница

Велика Британија е сериозно загрижена за распоредувањето на руски сили на границата во Украина и сака ситуацијата да деескалира, изјави денеска британскиот министер за надворешни работи Доминик Раб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close