0_Спорт.ПорталФудбал

Рајола смета дека Балотели би можел да ја однесе Монца во Серија А

Агентот на фудбалерот Марио Балотели, Мино Рајола изјави дека размислува за иднината на играчот во Монца.

Рим, 15 декември 2020 (МИА) – Агентот на фудбалерот Марио Балотели, Мино Рајола изјави дека размислува за иднината на играчот во Монца.

Триесетгодишниот италијански напаѓач се приклучи на клубот од Серија Б на 7 декември 2020 година како слободен агент.

– Балотели може да стане основа за Монца. Неговиот потенцијал е неоспорен. Ќе се потрудиме да го донесеме во одлична форма. Транзицијата на Балотели е сигнал дека Монца нема да игра долго во Серија Б, смета Рајола.

По 11 одиграни кола во Серија Б, Монца освои 17 бода и се наоѓа на 9. место. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close