Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Рајнер со загуба од 950 милиони евра во фискалната 2021 година

Ирската авиокомпанија Рајнер денеска соопшти дека тековната фискална година ќе биде „најпредизвикувачка“ во нејзината 35-годишна историја и ќе има голем финансиски пад, бидејќи државите ги заоструваат ограничувањата за патувања со цел да се спречи ширењето на новиот вид на Ковид-19

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close