Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Рјабков: Русија чека прогласување на конечните резултати во САД

Русија чека објавување на конечните резултати од изборите во САД, а сите протоколарни чекори пред тоа би биле предвремени, изјави заменик-министерот за надворешни работи Сергеј Рјабков.

Back to top button
Close
Close