Европа

Рјабков: Москва и Вашингтон не се договорија за екстрадиција на кибер криминалци

Русија и САД не постигнаа договор за екстрадиција на граѓани, поврзани со кибер криминал, изјави синоќа заменикот на министерот за надворешни работи на Русија Сергеј Рјабков.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close