0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Quçuk: Kontestet historike nuk duhet t’i ndërpresin reformat në Maqedoninë e Veriut

Muret nuk kanë vend midis shteteve fqinje. Muret ekzistojnë, por jo në kuptim të drejtpërdrejtë, por nga pikëpamja ideologjike, historike dhe politike. Mund të bëhen depërtime nëpër mure dhe pengesat mund të kapërcehen, kurse të dy palët duhet të punojnë për këtë, tha eurodeputeti bullgar dhe raportuesi i Parlamentit Evropian për RMV, Ilhan Quçuk.

Back to top button
Close
Close