0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritKorrespondentë BotëMakedonija.SlajderPolitikë

Quçuk për MIA-n: Marrëdhëniet e mira fqinjësore pjesë e rëndësishme e procesit, por jo nga korniza negociuese

Raportuesi për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian, Ilhan Quçuk, për MIA-n deklaroi se është i kënaqur nga mbështetja e gjërë ndaj raportit të tij për vendin në Parlamentin Evropian, dhe konsideron se  janë arritur kompromise të rëndësishme  ndërmjet të gjitha palëve.

Back to top button
Close
Close