0_Maqedoni.Portal0_Web_Aktuale0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Qeveria: Raporti më i ri i Fridom Haus konstatoi përparim me vlerësim pozitiv për reformat

Në raportin organizuar nga Freedom House për vitin 2021, vlerësimi i përgjithshëm është se Qeveria e Kryeministrit të rizgjedhur Zoran Zaev ka bërë kthesë në raport me ngecjen shumëvjeçare të mëparshme të demokracisë dhe se është çështje serioze ajo që BE-ja nuk e mbajti premtimin që vendi të fillojë procesin e negociatave në fund të vitit 2020, kumtoi pres-shërbimi qeveritar, në lidhje me raportin më të ri të "Fridom Haus" të quajtur “Liria në botë 2021”.

Back to top button
Close
Close