0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

Qeveria: Nuk ka kërkesë nga Bullgaria që komuniteti etnik bullgar të përfshihet në Kushtetutën tonë

Deri më tani në negociatat me Republikën e Bullgarisë nuk është biseduar që komuniteti etnik bullgar të jetë i përfshirë në Kushtetutën tonë dhe nuk ka një kërkesë të tillë nga autoritetet bullgare, thonë nga Qeveria për “Nezavisen”, pas deklaratës së ministrit të Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close