Botë

Qeveria e Unitetit kombëtar të Libisë ka marrë mbështetje nga parlamenti

Parlamenti libian e konfirmoi sot mandatin e qeverisë së unitetit kombëtar të udhëhequr nga kryeministri Abdul Hamid Dbeibah, i cili është pjesë e planit të KB-së për zgjidhje të kaosit shumëvjeçar dhe dhunën në këtë vend.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close