0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Qeveria e kënaqur nga votimi i besimit dhe kërkon zhbllokimin e Kuvendit, opozita edhe më tej e sfidon shumicën parlamentare

Pasi Kuvendi pardje me 62 vota "për" dhe asnjë "kundër" dhe të "abstenuar" ia votoi besimin Qeverisë, Kryeministri Zoran Zaev dje deklaroi se besimi i fituar është ndër për atë, po porositi se me këtë rritet edhe përgjegjësia e tij për t’u zhbllokuar Parlameni. LSDM vlerësoi se votimi i besimit në qeveri është një debakl i ri për VMRO-DPMNE dhe liderin e saj Hristijan Mickoski, ndërsa partia më e madhe e opozitës vazhdoi të shprehë dyshime në numrin e shumicës parlamentare, duke vlerësuar se jo të gjithë deputetët që votuan për besim në kabinetin qeveritar, do ta bëjnë këtë përsëri.

Back to top button
Close
Close