0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderPolitikë

Qeveri: Konsultime intensive pas KE-së, kryeministri merr vendime duke u nisur nga interesat e qytetarëve dhe të vendit

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, gjatë ditës po zhvillon konsultime intensive në nivele të ndryshme, duke marrë parasysh përfundimet e marra në Këshillin e Evropës,  me të cilat shtyhet vendimi për fillimin e negociatave të pranimit të Maqedonisë Veriore në Bashkimin Evropian. njoftoi shërbimi për shtyp i qeverisë.

Back to top button
Close
Close