EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Putini ka ndjekur manovra ushtarake të Flotën malazeze dhe Veriore

Presidenti rus Vlladimir Putin nga kryqëzuesi "marshal Ustinov" sot i ka kontrolluar stërvitjet e përbashkëta ushtarake të Flotës malazeze dhe veriore në Detin e Zi.

Moskë, 9 janar 2020 (MIA) – Presidenti rus Vlladimir Putin nga kryqëzuesi “marshal Ustinov” sot i ka kontrolluar stërvitjet e përbashkëta ushtarake të Flotës malazeze dhe veriore në Detin e Zi.

Gjatë stërvitjeve, dy gjuajtësit “Mig-31K” kanë bërë gjuajtje të plotë me raketa balistike hipersonike Kinzhal.

Në stërvitjet kanë marrë pjesë më shumë se 30 anije, një nëndetëse dhe mbi 30 aeroplanë të forcave ruse të aviacionit. fb/

Back to top button
Close
Close