Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Путин во ОН повика на укинување на санкциите со цел да се зајакне светската економија

Рускиот претседател Владимир Путин вчера изјави дека ставањето крај на „нелегитимните санкции“ против земји како неговата може да ја зајакне светската економија погодена од коронавирусот и да отвори нови работни места.

Back to top button
Close
Close