Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Путин во ОН повика на укинување на санкциите со цел да се зајакне светската економија

Рускиот претседател Владимир Путин вчера изјави дека ставањето крај на „нелегитимните санкции“ против земји како неговата може да ја зајакне светската економија погодена од коронавирусот и да отвори нови работни места.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close