Svet.SlajderЕвропа

Путин тврди дека во Нагорно Карабах загинале близу 5000 луѓе

Рускиот претседател Владимир Путин  денеска изјави дека речиси 5.000 луѓе загинале од почетокот на конфликтот во регионот Нагорно Карабах на крајот на септември.

Back to top button
Close
Close