ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Путин: Руската флота е способна да открие и уништи која било цел

Рускиот претседател Владимир Путин на големата поморска парада во Санкт Петербург денеска изјави дека руската флота е способна да открие и уништи „која било цел“.

Back to top button
Close
Close