Европа

Путин: Русија и Европа да се обединат во борбата против коронавирусот

Русија и Европа треба да ги обединат своите напори во борбата против коронавирусот, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин на состанокот со неговиот белоруски колега Александар Лукашенко.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close