ЕвропаЕвропа.Портал

Путин: Русија е заинтересирана за обнова на целосните односи со ЕУ

Русија е заинтересирана за обнова на целосните односи со Европската унија во името на поддршка на мирот, стабилноста и безбедноста на нашиот заеднички континент, изјави рускиот претседател Владимир Путин во интервју за Кориере дела сера.

Back to top button
Close
Close