0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Путин: Русија ја регистрираше првата вакцина против коронавирусот

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Русија ја регистрирала првата вакцина против коронавирусот.

Москва, 11 август 2020 (МИА) – Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Русија ја регистрирала првата вакцина против коронавирусот.

– Утрово за првпат во светот е регистрирана вакцина против коронавирусот, рече Путин на средбата со членовите на Владата.

Рускиот претседател изрази надеж дека со време ќе се појават повеќе вакцини против коронавирусот. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close