Svet.SlajderЕвропа

Путин предлага дополнителни причини за разрешување сенатори и пратеници

Рускиот претседател Владимир Путин поднесе предлог-закон до Долниот дом на Парламентот, со кој се бара проширување на списокот на причини потребни за смена на сенаторите и пратениците.

Back to top button
Close
Close