Svet.SlajderЕвропа

Путин потпиша указ за продолжување на контра санкциите

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша указ за продолжување на одредени посебни економски мерки против земјите кои воведоа санкции против Руската Федерација до 31 декември 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close