Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Путин подготвен за размена на затвореници со САД

Русија е отворена за можна размена на затвореници со САД,  изјави рускиот претседател Владимир Путин во пресрет на неговата средба со неговиот американски колега Џо Бајден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close