0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Путин по средбата со Бајден: Разговорите беа конструктивни (ДПЛ)

- Општата оценка е следна, мислам дека немаше непријателство. Напротив, нашата средба помина принципиелно. На многу начини, нашите проценки се разликуваат. Но, според мое мислење, двете страни сепак покажаа желба да се разберат и да бараат начини за приближување на ставовите.Разговорот беше многу конструктивен, изјави рускиот лидер пред новинарите во Женева по руско-американскиот самит.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close