Svet.SlajderЕвропа

Путин одобри стратегија за развој на руската арктичка зона

Рускиот претседател Владимир Путин ја одобри Стратегијата за развој на арктичката зона на Руската Федерација и обезбедување национална безбедност за следните 15 години, пренесува агенцијата ТАСС.

Back to top button
Close
Close