0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Путин од средбата со Бајден сака само почит

Еден од клучните двигатели на неговата надворешна политика е чувството дека тој треба да и го врати на Русија нејзиното вистинско место во светот и овој вид настани целосно ја задоволува таа негова потреба, вели Марк Галеоти, руски специјалист од Лондонскиот универзитетски колеџ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close