ЕвропаЕвропа.Портал

Путин: Не сме во кавга со народот на Украина, тензии со властите

Русија не е во конфликт со народот на Украина, но има тензии со властите на оваа земја, изјави Путин во интервју за филмот „Русија. Кремљ. Путин“ емитуван на Првиот канал на руската телевизија.

Москва, 21 јуни 2020 (МИА) – Русија не е во конфликт со народот на Украина, но има тензии со властите на оваа земја, изјави Путин во интервју за филмот „Русија. Кремљ. Путин“ емитуван на Првиот канал на руската телевизија.

– Не се каравме со Украина, ние не се согласуваме со оние кои ја водат Украина денес, рече рускиот претседател. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close