ЕвропаЕвропа.Портал

Путин: Навални можеби самиот се отрул, Навални: Путин ме надигра

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални можеби самиот се отрул со новичок, наводно му рекол рускиот претседател Владимир Путин на францускиот претседател Емануел Макрон, пренесе „Ле Монд“.

Back to top button
Close
Close